OBEC MOČA
DUNAMOCS
Oficiálna stránka obce
A község hivatalos honlapja

Stolnotenisový klub DAC bol založený

V sezóne 2012/13 okresných majstrovstiev v stolnom tenise už aj naša obec bude reprezentovaná amatérskymi nadšencami tohto športu. Za to v prvom rade sa musíme poďakovať podnikateľovi Heinrichovi Danaschovi, ktorý v  roku 2011 daroval našej obci štyri profesionálne stoly značky Joola aj s vybavením. Joola je svetoznámym nemeckým výrobcom športových potrieb – na ich stoloch sa hrajú medzinárodné súťaže – MS aj olympiády.
Keďže nie je veľa obcí, kde sú vytvorené podmienky – vhodné stoly a vhodná hala s osvetlením – v okresnej súťaži je spolu päť mužstiev: okrem nás B mužstvo komárňanskej priemyselnej školy, tiež komárňanský Pokrok B, Kolárovo B, Bátorové Kosihy. V jednej sezóne kluby sa stretnú viackrát, od októbra do marca sa hrá 20 kôl v lige. Na stretnutia mužstvá nominujú štyroch hráčov. Dvojhry sa hrajú systémom „každý s každým“ a okrem toho sa hrajú dve štvorhry. To znamená, že fanúšikovia môžu sledovať 16 dvojhier a dve štvorhry – spolu 18 zápasov.
Keďže naši súperi sú už – v porovnaní s nami - „patinové“ kluby s históriou, v prvej sezóne neočakávame veľké úspechy. Síce aj naši hráči zabojovali v domácich pohároch a priateľských dueloch, ale to nestačí na hráčov, ktorý už niekoľko rokov bojujú o víťazstvá v lige. Učiť sa od lepších ale nikdy nie je hanbou, s trpezlivosťou, odhodlaním a vytrvalosťou na tréningoch ich môžeme dobehnúť.
Dúfame, že aj u nás stále viac ľudí – deti aj dospelí – si obľúbi tento šport, ktorý si vyžaduje dobrú kondíciu, koordináciu pohybu a reflexy, pričom umožní výbornú zábavu v zime aj v lete. Trénerom – a zároveň najlepším hráčom – mužstva je Gyula Tücsök, vďaka komu už v priebehu pár mesiacov sa ohromne zvýšila herná sila mužstva. Tým sme zaskočili aj súperov, a na koniec prvej sezóny sme sa postarali o prekvapenie: v decembri 2012 na ihrisku prvého mužstva v tabele Pokrok B sme dosiahli remízu 9:9. O prvý zápas bez prehry sa postarali hráči Péter Vasas, Gyula Tücsök, Zoltán Boros a Pál Banai Tóth.

Registrovaní hráči DAC:

Bábi Tibor

Banai Tóth István

Banai Tóth Pál

Boros Zoltán

Danázs Krisztián

Lajos Tamás

Nagy Sándor

Péter Dezső

Tücsök Gyula

Rácz Kálmán

Vasas Péter

Vasas Krisztián

Tréningy sa konajú každý pondelok a štvrtok 17:00 vo veľkej sále kultúrneho domu.

V sezóne 2013 sa spoliehame aj na podporu fanúšikov, domáce zápasy sa hrajú vždy v sobotu o 18:00 v kultúrnom dome.

Rozpis súťaže

Tabuľka okresnej ligy


Fotogaléria

EU_logo

 

RRA Logo

Regionálna rozvojová agentúra Komárno
+421 (0)35 77 33 105
rrakn@rrakn.sk
www.rrakn.sk

Geoportal baner

Sponzor STK Moča

Joola

Dlhodobá predpoveď počasia

Facebook

Facebook

Družobné obce

         Süttő

Sutto

          www.sutto.hu


         Kocs

Sutto

          www.kocs.hu

Obecný úrad Moča

  • Adresa: Moča 168
  • 946 37 Moča
  • Telefón: 035/7777990 (Sekretariát a matrika)
  • 035/7777991 (Dane a poplatky)
  • Fax: 035/7777991
  • IČO: 00306576
  • DIČ: 2021046698
  • e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.